ضرورت تقویت ساترا توسط دولت و مجلس

دبیر شورای اطلاع رسانی دولت با حضور در نمایشگاه دائمی ساترا ضمن بازدید از دستاوردهای این سازمان در زمینه تنظیم گری، حمایت و تسهیل فعالیت های این سازمان بر ضرورت تقویت ساترا توسط دولت و مجلس تاکید کرد.
ضرورت تقویت ساترا توسط دولت و مجلس

به گزارش ایسنا، احسان صالحی با بیان این که برگزاری منظم نمایشگاه فعالیت های سازمان تنظیم مقرارات صوت و تصویر فراگیر و اطلاع رسانی مستمر به ذی نفعان، مدیران و قانون گذاران می تواند در تصمیم گیری های به هنگام و واقع بینانه درباره رسانه ها و روندهای موجود در آن موثر باشد گفت:در حوزه تنظیمگری اگر کار پیشینی و قاعده گذاری زود و به موقع انجام شود، نیل به موفقیت و فرهنگ سازی در آن زمینه در دسترس تر است اما مشکل ما اینجاست که در مقوله هایی مثل صوت و تصویر فراگیر این امر دیر شروع شده و مجموعه سیاستگذار ما وقتی به یک سری آسیب و مشکل برخورده به فکر ریل گذاری و حمایت از تنظیم گری افتاده است و الان نیاز است ساترا از طرف دولت و مجلس بیشتر از گذشته حمایت شود.

ضرورت تقویت ساترا توسط دولت و مجلس 

دیگران چه می خوانند:

صالحی با اشاره به تشکیل مجلس شورای اسلامی در هفته های آتی افزود: باید نگرانی های مجلس آینده درباره مسائل فرهنگی به سمت مباحث ریشه ای هدایت شود. یعنی اگر کسی نگرانی برای حجاب دارد، در برخی سریال‌های خارجی سکوهای نمایش خانگی خیلی از رفتارها و پوشش ها دارد عادی سازی می شود.  

این مدیر رسانه ای با بیان اینکه البته منظور من فقط تقویت جنبه های سلبی ساترا نیست، اظهار کرد: برابر با برخی مصوبات الان رقم های کلانی که بعضا از کل بودجه های فرهنگی دستگاه ها نیز بیشتر است توسط اپراتورها و وزارت خانه های مرتبط با مصرف اینترنت به این سکوها اختصاص می یابد. یکی از مهمترین جاهایی که می تواند از تولید محتوای سالم حمایت کند، همین اپراتورها هستند که باید با نظر سازمان تنظیمگر از سکوهای سالم حمایت کنند. یعنی باید همان نهادی که دارد تنظیم گری می کند و به عنوان ترمز در مقابل برخی از جریانات و تخلفات می ایستد، اهرم تشویق و ترغیب دستش باشد و حداقل برخی از حمایت های اقتصادی صورت گرفته توسط وزارت ارتباطات و اپراتورها منوط به رعایت این قوانین باشد.

ضرورت تقویت ساترا توسط دولت و مجلس

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟