چگونه با بخور، صورت را پاکسازی کنیم؟

برای رسیدگی به سلامت و زیبایی پوست در پایان یک روز سخت و پر مشغله می‌توانیم از روش بخور صورت استفاده کنیم. این روش جریان خون را در صورت افزایش داده، منافذ پوست را باز می‌کند و پوست را از آلودگی‌ها پاکسازی می‌کند.
چگونه با بخور، صورت را پاکسازی کنیم؟
 
 
 

برای رسیدگی به سلامت و زیبایی پوست در پایان یک روز سخت و پر مشغله می‌توانیم از روش بخور صورت استفاده کنیم. این روش جریان خون را در صورت افزایش داده، منافذ پوست را باز می‌کند و پوست را از آلودگی‌ها پاکسازی می‌کند. برای بخور دادن صورت ابتدا صورت را در معرض بخار قرار می‌دهیم سپس برای از بین بردن آلودگی‌ها ماسک استفاده می‌کنیم و در مرحله آخر تونر و مرطوب کننده استفاده می‌کنیم. اگر وقت کافی برای انجام دادن این کار‌ها ندارید از روش سریع حمام بخار هم می‌توانید استفاده کنید.

 

چگونه با بخور صورت را پاکسازی کنیم؟
روش کامل بخور صورت

دیگران چه می خوانند:

ابتدا چند پیمانه آب را داخل قابلمه روی گاز یا در فر بجوشانید.

زمانی که آب در حال جوشیدن است برای تمیز کردن آرایش و آلودگی‌ها صورت را با شوینده و آب ولرم تمیز بشوئید. شستن لوازم آرایش و آلودگی‌های صورت قبل از بخور واجب است، زیرا با بخور منافذ باز می‌شود و هر آلودگی در صورت به راحتی وارد منافذ شده و باعث التهاب و جوش زدن صورت می‌شود.

صورت را قبل از بخور لایه برداری نکنید، زیرا باعث التهاب پوست می‌شود.

بعد از شستشو صورت را با حوله نرم خشک کنید.

آب جوشیده را داخل یک ظرف شیشه‌ای یا سرامیک بریزید، اما اگر وقت ندارید از همان قابلمه‌ای که آب را در آن جوشانده اید استفاده کنید.

اسانس‌های روغنی یا گیاه اضافه کنید. حتما نیاز نیست چیزی به آب اضافه کنید، اما اگر می‌خواهید فواید خاصی برای پوست داشته باشد می‌توانید از گیاهان و یا اسانس‌های روغنی استفاده کنید.

برای بخور انرژی بخش اسانس علف لیمو یا نعنا استفاده کنید.

برای بخور آرامش بخش اسانس اسطوخودوس یا بابونه استفاده کنید.

برای بخور سرد اسانس نعنا یا اکالیپتوس استفاده کنید.

برای بخور ضد استرس اسانس ترنج یا چوب صندل استفاده کنید.

روی سرتان یک حوله بیندازید و صورت را به مدت 10 دقیقه بالای ظرف بخار قرار دهید. چشم‌ها را ببندید نفس عمیق بکشید و اجازه دهید بخار منافذ صورت را باز کند.

چگونه با بخور صورت را پاکسازی کنیم؟

صورت را بیش از حد بخور ندهید یا به ظرف بخار نزدیک نکنید، زیرا باعث التهاب پوست می‌شود.

بعد از بخور دادن صورت ماسک استفاده کنید تا پوست را از ناخالصی‌ها و آلودگی‌ها پاکسازی کنید. به عنوان مثال ماسک خاک رس برای پوست بسیار مفید است. آن را با مقداری آب خمیری کنید و روی پوست بمالید و بعد از 15 دقیقه با آب ولرم بشوئید.

به جای ماسک خاک رس می‌توانید از عسل هم استفاده کنید.

اگر دوست ندارید ماسک استفاده کنید بعد از بخور دادن صورت را بشوئید.

برای بستن منافذ پوست از تونر استفاده کنید. حالا زمانش رسیده که منافذ پوست را ببندیم. استفاده از تونر بعد از بخور باعث تازگی و شادابی پوست می‌شود. با استفاده از پنبه تونر را به قسمت‌های پیشانی، بینی و گونه‌ها بمالید.

سرکه سیب یک تونر کاملا طبیعی است که می‌توانید امتحان کنید.

از آب لیمو هم می‌توانید به عنوان تونر استفاده کنید. فقط قبل از استفاده ابتدا مقداری به یک قسمت از پوست بزنید تا از حساس نبودن پوست مطمئن شوید.

مرطوب کننده استفاده کنید. آخرین مرحله استفاده از مرطوب کننده است، زیرا بخور صورت را خشک می‌کند. می‌توانید هم از مرطوب کننده استفاده کنید و هم از روغن‌هایی مثل روغن جوجوبا، نارگیل یا روغن آرگان. هنگام استفاده از مرطوب کننده‌ها بسیار مراقب باشید که در مواد تشکیل دهنده آن‌ها از مواد شیمیایی استفاده نشده باشد.

چگونه با بخور صورت را پاکسازی کنیم؟
روش سریع بخور صورت

آب حمام را باز کنید و اجازه دهید کاملا داغ شود تا داخل حمام را بخار بگیرد. در این روش علاوه بر صورت تمام بدن بخور داده می‌شود.

هنگامی که آب گرم می‌شود صورت را تمیز بشوئید تا به خاطر باز شدن منافذ پوست آسیب نبیند.

صورت را به مدت 5 دقیقه نزدیک آب قرار دهید سپس گرمای آب را کمتر کنید و به دوش خاتمه دهید.

بعد از دوش از ماسک استفاده کنید. هم می‌توانید از ماسک‌های گیاهی استفاده کنید و هم از عسل و در نهایت صورت را بشوئید.

چگونه با بخور صورت را پاکسازی کنیم؟

در مرحله آخر صورت را با حوله خشک کنید، تونر استفاده کنید و کمی هم مرطوب کننده بزنید. می‌توانید به پوست تمام بدن مرطوب کننده بزنید. زیرا آب گرم باعث خشک شدن پوست می‌شود.

چگونه با بخور، صورت را پاکسازی کنیم؟

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟