کد خبر : 1168730
تصرف ۳۳۳ ملک توسط سازمان منطقه آزاد کیش با تهاتر
تحلیلی حریم نیوز: معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش گفت: ٣٣٣ ملک به متراژ ۴۱ هزار و ۸۱۸ مترمربع توسط این سازمان تهاتر شده که هزار و پانصد و شصت و سه میلیارد تومان ارزش افزوده ایجاد کرده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حریم نیوز:   معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص تامین مالی و مدیریت دارایی‌های سازمان منطقه آزاد کیش گفت: کیش به عنوان منطقه آزاد، کل دارایی خود را از طریق املاک، زمین و ساختمان و پروانه تامین می‌کند، از این‌رو چند صد هزار میلیارد تومان دارایی موجود باید از طریق مدیریتی اداره شود که جای آن در چارت سازمان به عنوان مدیریت زمین و مستغلات خالی و مغفول مانده و باید با راه اندازی این بخش‌ها دارایی‌ها به روشی بهینه‌تر مدیریت شود.
 
وی یکی از روش‌های پنج گانه تامین مالی را تهاتر عنوان کرد و گفت: اخیراً ۱۱ مورد تهاتر داشتیم که سرمایه گذاران زمین تجاری، مسکونی، خدماتی یا هتلی گرفته و به سازمان بدهکار بودند، طبق تهاترهای انجام شده با بدهکاران سازمان از این ۱۱ طرح در مجموع ۵۱۳ میلیارد تومان در قالب املاک به تفکیک کاربری دریافت شد.
 
به گفته معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش ٣٣٣ ملک به متراژ ۴۱ هزار و ۸۱۸ مترمربع توسط این سازمان تهاتر شده که مبلغی بابت تسویه حساب‌ها هزینه شده و از این متراژ ۳۸ هزار و ۱۶۴ متر باقیمانده که با برآورد نرخ روز، این باقیمانده تهاتر، هزار و پانصد و شصت و سه میلیارد تومان ارزش افزوده ایجاد کرده است.
 
ناصر آخوندی استفاده از چنین روش‌هایی را جایگزینی مناسب برای دریافت پول نقد عنوان کرد و بیان داشت: این روشی مناسب در مناطق آزاد است و باید اصلاحیه‌ای در شیوه نامه‌ها داشته باشیم که طلب‌ها تنها منوط به دریافت پول نقد نباشد
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
پر بیننده ترین ها
آخرین اخبار