کد خبر : 1168405
از 150 مصوبه هیات مدیره هفتم انجمن ستصا 93 درصد اجرایی شد
تحلیلی حریم نیوز: هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران (ستصا) با حضور اکثریت اعضای این تشکل بزرگ صنعتی برگزار شد و هیات مدیره جدید این تشکل برای یک دوره سه ساله از سوی اعضای آن انتخاب شده اند ضمن اینکه طبق گزارش عملکرد هفتمین هیات مدیره انجمن ارائه شد که در بخشی از آن آمده است؛ در سال 98 از 150 مصوبه هیات مدیره، 93 درصد اجرایی شده است.
به گزارش حریم نیوز: به دنبال برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه این تشکل (گزارش اختصاصی سال 98)، پس از ارایه گزارش هیات مدیره، ارایه گزارش صورت های مالی، گزارش بازرس قانونی و طرح پرسش و پاسخ درخصوص عملکردها و دستاوردهای سه سال گذشته انجمن مزبور،14 کاندیدایی که خود را برای شرکت در انتخابات هیات مدیره آماده کرده بودند، ابتدا برنامه ها و انگیزه های خود را برای حاضران اعلام کردند که درنهایت پس از رای گیری زیر نظر نمایندگان وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی و اتاق بازرگانی ایران، به ترتیب افراد زیر با آرای ماخوذه به عنوان اعضای هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران برای یک دوره سه ساله از سوی رای دهندگان انتخاب شده اند.

پس از انجام رای گیری با حضور تعداد کل اعضا که بالغ بر 56 نفر می شدند ، تعداد 37نفر رای خود را صادر کردند که در این میان بالاترین آرا مربوط به امیرعباس اختراعی با 33 رای، محمد سپهبدنیا با 25 رای، جعفر صفری با 22 رای، محمدحسین بصیری با 21 رای، عبدالمهدی رضا زاده با 21 رای، عباس جهانی با 21 رای و رضا راجی کرمانی با 19 رای می شود.

گفتنی است میرمیثم مصطفوی 16 رای، عبدالرضا پروین 14 رای، صمد بیرامی 12 رای، امیرحسین کاوه 12 رای، میربیوک احقاقی  11 رای، داریوش مولائی 10 رای و علی رحمانی نیز 5 را کسب کردند.

بر اساس این گزارش اعضای اصلی و علی البدل هفتمین دوره هیات مدیره انجمن ستصا شامل امیرعباس اختراعی، عبدالعزیز هدایت، محمدحسین بصیری، مسعود باقر جمشیدی، عباس جهانی، احمد چراغ، عبدالرضا پروین، جعفر صفری، عبدالمهدی رضا زاده، محمود سپهبندنیا و پورپزشک بودند.

 

برگزاری مجمع عمومی فوق العاده در سال 97 جهت اصلاح برخی مفاد اساسنامه انجمن، برگزاری مجمع عمومی سال های96 و 97 ، ارتقای رتبه انجمن از رتبه B به رتبه A، کسب رتبه اول در طرح رتبه بندی تشکل های صنعتی اتاق ایران، چاپ کتاب توانمندی های اعضای انجمن به دو زبان فارسی  و انگلیسی، حضور فعال هیات مدیره به نمایندگی اعضا در جلسات کمیسیون های تخصصی اتاق ها و نهاد تعامل، بهبود سیایت انجمن و به روز رسانی مستمر آن، توسعه فعالیت های کمیسیون آموزش و تامین مالی را می توان از جمله مهترین رویدادهای هفتمین دوره هیات مدیره انجمن ستصا عنوان کرد.

همچنین در این دوره شاهد اخذ صلاحیت رتبه بندی شرکت های سازنده برای اعضا و غیر اعضای انجمن از مرکز ملی رتبه بندی ایران،‌تدوین استراتژی صنعت ساخت تجهیزات و ماشین آلات صنعتی (ارائه شده به وزارت صمت)، حضور در جلسات شورای امنیت ملی در ارتباط با ساخت تجهیزات، حضور مستمر در بازنگری قانون حداکثری در جهت اصلاح برخی از مواد آن و رفع موانع اجرایی، کسب 2کرسی در هایت نظارت بر اجرای قانون حداکثر و حضور مستمر در جلسات هیات توسط 2 تن از اعضای هیات مدیره انجمن بودیم.

در این دوره از هیات مدیره انجمن، شاهد پیگیری تا اخذ نتیجه درخصوص رفع مشکل تسویه حساب ارزی یوزانس با نرخ زمان گشایش اعتبار، پیگیری تا اخذ نتیجه در خصوص اصلاح مطالبه ارز مابه التفاوت از کالاهای موجود در گمرک نسبت به زمان خرید کالا که منجر به تصویب نامه شماره 70220 هیات وزیران شد و نیز اخذ مصوبه ستاد تسهیل برای انجام حسابرسی توسط سازمان تامین اجتماعی بودیم.

عقد تفاهم نامه با گروه وکلای دیده بان افق عدالت جهت ارائه مشاوره حقوقی رایگان تلفنی به اعضای انجمن، اخذ مجوز نمایندگی انجمن در جلسات شورای همانگی تشکل های صنعتی و مشارکت فعال با اعزام نماینده به کارگروه های تدوین استانداردهای محصول، بازنگری در نرخ های فهرست بها و کسب ریاست کمیسیون صنعت شورا توسط یکی از اعضای هیت مدیره و همچینین انتخاب رییس هیات مدیره انجمن به اولین عضو علی البدل هیات اجرایی شورا از دیگر فعالیت ها و اقدامات هفتمین هیات مدیره انجمن است.

از دیگر اقدامات مهم صورت گرفته در هفتمین دوره هیات مدیره انجمن می توان به چاپ و توزیع 22 شماره نشریه از شماره 103 تا 124 و نیز عضویت 2 نفر از اعضای هیات مدیره در شورای سیاستگذاری نشریه اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، در سه سال اخیر شاهد افزایش اعضای انجمن به تعداد 30 عضو جدید شدیم به طوری که اعضای انجمن از 180 نفر به 210 نفر افزایش یافت، ضمن اینکه در سال 98 علاوه بر 10عضو اصلی، یک عضو افتخاری به عضویت انجمن درآمد.

در طی سه سال گذشته با حضور اعضا شاهد برگزاری جلسات بودیم به طوری که در سال 96 تعداد 20 جلسه، سال 97 تعداد 25 جلسه و در سال 98 تعداد 21 جلسه برگزار شد، همچنین در سال 98 تا کنون بیش از 18 جلسه با حضور اعضا برگزار شده است.

طبق گزارش عملکرد هیات مدیره در سال 98 از 150 مصوبه هیات مدیره، 93 درصد اجرایی شده است به عبارت دیگر 11 مصوبه اجرایی نشده است.

انجمن ستصا در سه سال گذشته در نمایشگاه های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی 98؛ فرصت های ساخت داخل و رونق تولید؛ آب و فاضلاب و شرکت در هم اندیشی ساخت داخل؛ نفت و گاز اهواز؛ فولاد تهران؛ پایین دستی گاز؛ توانمندی های فنی و مهندسی ایرانی با محوریت رونق تولید و نمایشگاه انرژی کیش شرکت کرد، ضمن اینکه در این دوره در شورای سیاستگذاری نمایشگاه صنایع پایین دستی حضور یافت.

در این دوره خدمات مختلفی به اعضا ارائه شده که می توان به معرفی کار به اعضا، برگزاری دوره های آموزشی، همکاری با بنیاد ملی نخبگان برای رفع مشکلات مهندسی اعضا، ‌مشارکت فعال در تعیین میزان افزایش حقوق کارگران و ارسال جمع بندی نظرات به معاون اول ریاست جمهوری اشاره کرد.


منبع: شمانیوز

 

‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار