کد خبر : 1168376
حفظ همیشگی سواحل کیش از واگذاری به بخش خصوصی
مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش از اجرای طرح مدیریت وساماندهی سواحل جزیره کیش با هدف حفظ زمین های ارزشمند این منطقه آزاد کشور به عنوان انفال خبر داد و گفت: با اجرای این طرح 388 هزار مترمربع از سواحل ارزشمند این منطقه آزاد کشور از دسترس بخش خصوصی خارج و دراختیار عموم مردم قرار گرفته است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حریم نیوز:   ابوالفضل طیبی با بیان اینکه اجرای این طرح با دشواریها و مخالفت های بسیاری از سمت ذینفعان بخش خصوصی همراه بود افزود: امروزه دربسیاری از شهرها و کشورهای دنیا مانند دبی که همسایه جزیره کیش است شاهد هستیم بخش عمده سواحل ارزشمند این شهر به دلیل ساخت وساز نزدیک به دریا دراختیار افراد وبخش خصوصی است و از دسترس مردم و گردشگران خارج شده است. اما هدفگذاری ما آزاد سازی نوار ساحلی کیش و اجرای طرح های تفریحی و گردشگری عمومی مانند پارک های ساحلی در این سواحل است تا برای همیشه هیچ کسی نتواند به ثروتی که متعلق به همه مردم ایران است دست درازی کند.

وی با اشاره به چالش هایی که دراجرای این طرح با آن مواجه شده افزود: پروژه دشواری بود که با حمایت های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به نتیجه رسید و در حال حاضر عملیات تبدیل این فضاها به پارک های ساحلی دردست انجام است تا بزرگترین پارک ساحلی کشور در جزیره کیش ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت عمران، آب وخدمات کیش اظهار داشت: تاکنون با احداث پارک طلوع در محور شرق به غرب و پارک های ساحلی مجاور مناطق کرانه و مارینا، حدود 18 کیلومتر پارک ساحلی ایجاد شده و براساس برنامه ریزیهای انجام شده قرار است وسعت پارک ساحلی کیش به 30 کیلومتر برسد.

طیبی همچنین از کاشت بیش از 400نفر درخت نخل خرما و نارگیل در نوار ساحلی خبر داد و افزود: این آمار به هزار نفر خواهد رسید وعلاوه بر درختان نخل با ایجاد فضای سبز ساحلی، تا کنون 40هکتار به فضای سبز کیش افزوده شده است که این رقم نیز به 50 هکتار تاپایان سال افزایش می یابد.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از جاذبه های گردشگری شهری جزیره کیش پیست دوچرخه سواری این جزیره است که در طول سالهای گذشته دچار آسیب های زیادی شده بود و از سویی این پیست همزمان به عنوان پیاده راه و مسیر دوچرخه سواری مورد استفاده بود که در یک عملیات گسترده ضمن بهسازی پیست دوچرخه و اجرای روکش حفاظتی برای نگهداری بهینه از این پیست 54 کیلومتری، مسیر مجزای پیاده روی برای شهروندان و گردشگران در مجاورت این پیست درسواحل کیش در دست احداث است که یکی از مهمترین اثرات ایجاد این مسیر جلوگیری از برخورد و سوانح ناشی از تصادف عابران پیاده با دوچرخه و موتور است.

مدیرعامل شرکت عمران، آب وخدمات کیش همچنین به بازسازی و بهسازی کاخ مرجان اشاره کرد و گفت که این پروژه به لحاظ فرهنگی و تاریخی از اهمیت زیادی برخوردار است و درحال حاضر در دست انجام است.

ساخت آثار شاخص فرهنگی وهنری در حوزه هنرهای تجسمی که با برگزاری رویدادهای هنری توسط هنرمندان کشور انجام شده و درسطح شهر نصب شده به همراه توسعه مناطق بومی ومحلی کیش به لحاظ توسعه بوم گردی وایجاد مجموعه ای از زمینهای ورزشی ساحلی دراین منطقه از دیگر اقدامات انجام شده درجزیره کیش است که طیبی به آنها اشاره کرد.

به گفته طیبی طرح تحول در توسعه شهری کیش همگام با رشد شاخص های گردشگری جهانی وملی محور برنامه ریزیهایی است که به صورت مجموعه ای کامل از اقدامات در حوزه های امور شهری، زیربنایی، زیباسازی و عمرانی اجرای آن از اواخر بهار سالجاری آغاز شده و درهمه این موضوعات پروژه های مختلفی درحال اجرا است.


🔺با پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش همراه باشید

▶️ https://chat.whatsapp.com/FgArnOO7U8RF1YCBQgSPfh

🌐 www.andishekish.ir
[23:36, 20/02/2021] +98 936 458 8755: 🔺جلسه درون بخشی ستاد نووزی در مرکز توسعه سلامت کیش برگزار شد

در این جلسه که به ریاست دکتر رضانیا و  حضور کارشناسان ستادی برگزار شد رئیس مرکز توسعه سلامت کیش گفت :  از کلیه همکاران پرتلاش که در یک سال گذشته با تمام توان و با وجود سختی های فراوان برای مقابله با کرونا زحمت کشیده اند سپاسگزارم  و امیدوارم شروع سال جدید برای کلیه مردم عزیز و کیشوندان محترم پر از خیر و یرکتی و سلامت باشد.

دکتر رضانیا بیان کرد: با شروع  طرح ستاد نوروزی از 25 اسفند 99الی 15فروردین 1400، تیم های نظارتی بازدید های منسجم و نظارتی خود را شروع می کنند .

وی در خصوص فعالیت مرکز توسعه سلامت کیش در ایام نوروز گفت: تمامی بخش ها و واحدهای مرکز توسعه سلامت کیش، به عنوان خدمتگزاران مردم در حوزه سلامت فعال هستند و برنامه ریزی های لازم را جهت ارائه خدمات به کیشوندان و مهمانان نوروزی در دستور کار خود قرارداده اند.

وی افزود : با راه اندازی تیمهای ویژه نظارتی در ایام نوروز، از اماکن فعال در تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن اقامتی و عرضه کنندگان اقلام آرایشی، بهداشتی به صورت مستمر بازرسی می شودو برنامه بازرسی به صورت مستمر در روزهای تعطیل نیز انجام می گردد.

دکتر رضانیا گفت : رعایت کامل پروتکل های بهداشتی  شامل :زدن ماسک ،رعایت بهداشت فردی و رعایت فاصله گزاری اجتماعی، استفاده از دستکش و کلاه و روپوش، دارا بودن کارت تندرستی و رعایت بهداشت عمومی و بهسازی محل از مهمترین نکات بهداشتی است که بازرسان بهداشتی به آن اهمیت می دهند.
 
 دکتر رضانیا افزود: ساعت کاری مرکز سلامت جامع خدمات بوعلی در ایام تعطیل 8 صبح تا  13 و بعد از ظهر از ساعت 17 و سی دقیقه تا ساعت 20و 30 است. در ایام غیر تعطیل هم خدمات دهی در نوبت صبح از ساعت 7 و سی دقیقه تا 14 و در نوبت بعد از ظهر از ساعت  17 و سی دقیقه تا 20 و سی است.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش در خصوص ساعات کاری پایگاه های صدف و سحر نیز گفت :هر دو  پایگاه سلامت صدف و سحر در ایام تعطیل 8 صبح تا  13 و در ایام غیر تعطیل هم خدمات دهی در نوبت صبح از ساعت 7 و سی دقیقه تا 14فعال خواهد بود.

وی در خصوص ساعت کاری  مرکز منتخب کوید نیز گفت: درمانگاه کووید مرکز توسعه سلامت کیش در کلیه روزهای هفته و ایام تعطیل و غیر تعطیل فعال و آماده ارائه خدمات به مردم عزیز می باشد.

وی ازلزوم آمادگی واحدها جهت تهیه ملزومات مورد نیاز در این ایام خبر داد و عنوان کرد : پیگیری نظام مراقبت بیماریها توسط واحد بیماریها،-تهیه داررو برای داروخانه مرکز ،مکاتبه با داروخانه های سطح شهر برای دپوی دارو،اعلام حضور پزشکان و دندانپزشکان بخش خصوصی در ایام نوروز به ستاد نوروزی و...در حال پیگیری است.

تهیه توصیه های  دارویی، توصیه های بهداشتی در حوزه کرونا ،بهداشت سفر ، تغذیه و...و ارایه به روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش جهت تهیه وتوزیع ،واطلاع رسانی شماره های پیگیری شکایات بهداشتی جهت اطلاع عموم از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار