کد خبر : 1168373
موافقتنامه احداث و توسعه هنرستان مبین خلیج فارس کیش با خیر مدرسه ساز نهایی گردید
در مراسمی با حضور تجار و روسای صنوف و سندیکاهای جزیره و همچنین نماینده موسسه خیریه همره افق قریب در محل انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان جزیره کیش ، موافقتنامه احداث و توسعه هنرستان مبین خلیج فارس کیش با خیر مدرسه ساز ، آقای صدوق مالک هتل دریایی ترنج کیش نهایی گردید.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حریم نیوز:   موسسه خیریه فرهنگی همره افق قریب با تجربه نزدیک به دو دهه در امر مدرسه سازی و مدرسه داری بر اساس ترویج رشته های فنی حرفه ای و کاردانش تا کنون بیش از ۷۰ پروژه کوچک و بزرگ بیشتر با رویکرد مدرسه تقدیم این آب و خاک کرده است .

از سال ۱۳۹۴ بر اساس کمبود فضای آموزشی در جزیره زیبای کیش، این موسسه اقدام به اخذ مجوز یک مجتمع آموزشی پسرانه کرده و یک هنرستان را در محلی استیجاری راه اندازی نموده است و متعاقب آن با مساعدت سازمان منطقه آزاد کیش اقدام به احداث یک فضای آموزشی در منطقه سفین (شهرک پرواز) کرده است. فضای موجود برگرفته از معماری بومی و با رویکرد مدارس سبز احداث شده است . در حال حاضر  مدرسه در مساحتی بالغ بر ۳۵۰۰ مترمربع و زیربنای ۱۰۰۰ متر مربع در دو طبقه شامل آزمایشگاه کشت و بافت، باغ پرندگان، گلخانه، موزه، آشپزخانه رشته هتل داری، سایت کامپیوتر ، زمین چمن مصنوعی و موارد دیگر می باشد. جهت توسعه این واحد آموزشی، قطعه زمین مجاور به مساحت ۳۵۰۰ متر مربع از سازمان منطقه آزاد خریداری گردیده و طرح توسعه هنرستان با زیربنای ۳۹۰۰ مترمربع در دو و سه طبقه احداث خواهد شد. طی توافق انجام گرفته آقای صدوق مالک هتل دریائی ترنج بانی احداث این بنا خواهد بود .
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار