کد خبر : 1158215
خاندوزی: معافیت مالیاتی در مناطق آزاد منوط به ارائه اظهارنامه است
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که در صورتی مناطق آزاد می تواتند از معافیت مالیاتی برخوردار باشند که اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه دهند.
احسان خاندوزی در نشست آسیب شناسی عملکرد مناطق آزاد در کشور با تاکید بر اصلاح قانون در راستای بند ۱۱ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی اظهار  کرد: نگاه ما در کمیسیون اقتصادی این است که نباید مناطق آزاد به عنوان رقیب تولید کننده داخلی محسوب شوند، بلکه ما می خواهیم تعاملات با اقتصاد بین المللی داشته باشیم البته که باید هم تولید داخلی و هم تعاملات با اقتصاد جهانی را در کنار یکدیگر ببینیم.

وی با اشاره به بند ۱۱ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و لحاظ کردن آن در طرح اصلاح قانون مناطق آزاد گفت: نباید منطقه ای به عنوان مناطق آزاد صرفا با فشار نماینده یا اقناع فرماندار و دستگاه دولتی اضافه شود. باید برای این کار آن منطقه ویژگی های لازم را داشته باشد.

خاندوزی با تاکید بر لزوم رفع خلاءهای موجود در قانون مناطق آزاد افزود: باید شفافیت در مناطق آزاد وجود داشته باشد تاکید ما بر لزوم افزایش شفافیت است. در بحث مالیات هم در سالهای اخیر سازمان های مالیاتی تخلفاتی را داشته اند که ما در این قانون اجازه خودسری به ممیزهای مالیاتی را نخواهیم داد، از طرف دیگر باید معافیت مالیاتی در مناطق آزاد منوط به ارائه اظهارنامه باشد که اینها همه در راستای شفافیت است.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار