کد خبر : 1148059
مصوبات فرمالیته کرونایی شورای سلامت کیش
محدودیت‌های کرونایی از اول آذر در کیش مصوب شد، اما با جدیت اجرا نمی‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حریم نیوز:    در یکی دو شب گذشته پس از پایان ساعت کاری بازار‌ها که از سوی سخنگوی شورای سلامت کیش ۲۱:۳۰ اعلام شد گروه خبری صداو سیما مرکز کیش، مقابل بازار‌های کیش مستقرشد.

بیشتر بازار‌های اصلی و پر رفت و آمد کیش تا ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه باز بودند و ساکنان و مسافران در آنجا تردد می‌کردند.

یکی از نگهبانان بازار به خبرنگار ما گفت: از اول آذر تقریبا هیچ بازاری ساعت ۲۱ و سی دقیقه تعطیل نشده است.

کاهش زمان فعالیت بازار‌ها از ۲۲ و ۳۰ به ۲۱ و ۳۰ دقیقه مصوبه سی امین جلسه‌ی شورای سلامت کیش بود که جدی گرفته نمی‌شود.

از مصوبات دیگر شورای سلامت ممنوعیت تردد پس از ساعت ۲۴ در ساحل است که دیشب بسیاری از مردم در پارک ساحلی مرجان، محوطه تفریحی کشتی یونانی و اسکله تفریحی حضور داشتند و ماموران نظارتی برای کنترل اوضاع در این اماکن حضور نداشتند.

اما مقرر شد جنگ‌های شبانه هم تعطیل شوند که متولی فروش بلیت در یکی از مراکز خدمات گردشگری به خبرنگار ما گفت: دستورالعملی مبنی بر تعطیلی جنگ‌های شبانه و فعالیت اماکن تفریحی دریافت نکرده است.

یکی از ساکنان کیش نیز در تماس با خبرگزاری صدا وسیما، گفت: تفریحات جایروکوپتر کیش هم فعال است.

یکی دیگر از مصوبات شورای سلامت کاهش ساعت فعالیت رستوران‌ها و پذیرش مشتری با ۵۰ درصد ظرفیت بود.

گروه خبری صدا و سیما دیشب محدوده ایوان مروارید و مجتمع بیست را که بیش از ده‌ها رستوران در آنجا فعال است رصد و در نهایت ناباوری مشاهده کردند تعداد زیادی مسافر صمیمانه کنار هم نشستند و غذا میل می‌کنند.

این بی توجهی به مصوبات شورای سلامت و شیوه نامه‌های بهداشتی موضوع جدی و مهمی است که باید بیشتر مورد توجه مسئولان نظارتی قرار گیرد.

رفت و آمد شبانه مردم در خیابان‌های کیش که این روز‌ها آب و هوایی خوش و دلپذیر دارد و در گزارش‌های تلویزیونی خبرگزاری صدا و سیما به تصویر کشیده شد، قطعا به شیوع کرونا کمک می‌کند.

حالا که سفر زمینی در بیشتر شهر‌ها ممنوع است مردم با هواپیما به کیش سفر می‌کنند و این روز‌ها که محدودیت رفت و آمد بیشتر از زمان‌های دیگر در کشور اجرا شده است در کیش گویا خبری از اجرای محدودیت‌ها نیست.

البته رفت و آمد خودرو‌های شخصی به کیش هم از اول آذر ممنوع است، اما در خیابان‌های کیش خودرو‌های پلاک سرزمین اصلی دیده می‌شود و راننده یکی از این خودرو‌ها به خبرنگار ما گفت: دو روز پیش وارد جزیره کیش شده است و ممنوعیتی هم وجود نداشت.

با گشت و گذار گروه خبری صدا وسیما در شهر یک موضوع کاملا روشن شد که مصوبات شورای سلامت ضمانت اجرایی هم می‌خواهد و حالا که مردم همکاری نمی‌کنند و نظارتی هم وجود ندارد به قطع زنجیره کرونا نمی‌توان امیدوار بود.

شورای سلامت کیش وضعیت کیش از لحاظ شیوع کرونا را زرد اعلام کرده است، اما سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان وضعیت کیش را نارنجی اعلام کرد.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار