کد خبر : 1148049
کاشت ۵٫۵ میلیون بوته گل فصلی در جزیره کیش
معاون امور شهری و محیط زیست شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش ازتهیه پنج میلیون و نیم بوته گل فصلی برای گل کاری معابر جزیره کیش خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حریم نیوز:   آب و خدمات منطقه آزاد کیش، غفارآقازاده با بیان اینکه کاشت گل، نهال و توسعه فضای سبز در زیبا سازی منظر شهری و ارتقای سطح سلامت روحی ونشاط اجتماعی شهروندان و گردشگران تأثیر بسزایی دارد، گفت: به منظور ارتقای سطح کیفی و بهبود سیمای بصری فضای شهری و با توجه به تغییر فصل، شرکت عمران، آب و خدمات کیش نسبت به کاشت گل‌های فصلی متناسب با فصل پاییز در میادین و پارک‌های سطح جزیره اقدام کرده است.

وی با اشاره به آغاز طرح گلکاری نیمه دوم سال که از اوایل مهر ماه شروع شده و تا اواخر فروردین ماه سال آینده ادامه دارد، بیان کرد: طبق روال هرساله، عملیات کاشت گل‌های فصلی با خرید بیش از پنج و نیم میلیون بوته گل از انواع گونه‌های جعفری، آهار، اطلسی، رعنا، زیبا، کوکب، ستاره ای، آلیسوم، پریوش و … که از گونه‌های مقاوم به گرما و متناسب با شرایط آب و هوایی کیش هستند، با اولویت میادین و فضای شهری کیش انجام شده است.

آقازاده کاشت نهال و توسعه فضای سبز شهری را در کاهش آلودگی هوا مؤثر دانست و گفت: کاشت انواع درخت و درختچه‌های مقاوم و سازگار با هدف توسعه فضای سبز در معابر و پارک‌ها، بازسازی و بازپیرایی فضاهای شهری، وجین علف‌های هرز، هرس درختان و آرایش درختچه‌های سطح جزیره نیز به صورت مستمر در دست اقدام است.

وی اضافه کرد : تمام تلاش و توان خود را در راستای حفظ ونگهداری و گسترش فضای سبز شهری انجام می‌دهیم و امیدواریم شهروندان نیز با تعامل و همکاری خود در ایجاد محیطی سبز و زیبا شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش را یاری کنند.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار