کد خبر : 1148040
پیشگیری از سرقت موتور سیکلت
دزدان و سارقان همیشه در کمین هستند. تجربه تلخ سرقت موتور سیکلت یکی از بدترین تجربه های زندگی هر کسی می تواند باشد. اینکه ناگهان با جای خالی موتور سیکلت خود مواجه شویم و کاری از دستمان برنیاید جز ای کاش گفتن و افسوس...
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حریم نیوز:   برای ارتقاء امنیت موتور سیکلت خود و نا امید کردن دزدان و سارقان راهکارهایی را در ادامه برای شما ذکر می کنیم که عوامل بازدارندگی بیشتری دارد و به تنهایی کافی نیست و در واقع مکمل یکدیگر هستند:
1-    قفل و زنجیر مناسب برای موتورسیکلت: هر چند قفل و زنجیر کردن موتور از سنتی ترین روش هاست و به تنهایی کافی نیست اما یک مرحله از مراحلی است که بازدارندگی موقت حکم متصل کنید و تا جای ممکن در شعاع دید خودتان قرار دهید.
2-    موتور سیکلت خود را در جای امن و مناسب پارک کنید دزدان و سارقان محل های خلوت و پرت را دوست دارند. پارکینگ های عمومی  از جمله مکان مناسب برای قراردادن موتور سیکلت می باشد. محل هایی با دوربین مداربسته، محل هایی با نور و روشنایی کافی و محل هایی که دائما در رفت و آمد عابرین می باشد با اطلاع به کاسبین و مغازه دارها و تا حدی امنیت موتور شما را تامین می کند.
3-    استفاده از ردیاب: دستگاه ردیاب دزدان و سارقان را غافلگیر می کند و یک دستگاه کاربردی و لازم بشمار می آید. انواع ردیاب توسط شرکت های مختلف تولید و وارد می شود. ردیاب ها امکان یک درگاه قرارگیری به انواع سیم کارت های اپراتورهای ایران را دارند. ویژگی ردیاب ها امکان کنترل سرعت، مصرف سوخت، موقعیت دقیق مکان و ... را دارند.
4-    استفاده از دزدگیر: یکی از عوامل بازدارنده در سرقت موتور سیکلت استفاده از دزدگیر می باشد که امروزه انواع آن با قابلیت گوناگون در بازار وجود دارد. با توجه به محل کار یا زندگی خود می توانید بررسی کنید و مورد مناسب را خریداری کرده و بر روی موتور سیکلت نصب کنید و با این کار آرامش خود را بیشتر کنید.
5-    مهار موتورسیکلت با تنه: باید بدانید مهار موتور سیکلت با چرخ های آن، اشتباه بزرگی بحساب می  آید. چرخ جلو براحتی از دوشاخ فرمان جدا می شود و چرخ عقب نیز با کمی حوصله از تنه جدا می گردد. برای پیشگیری از سرقت موتور خود همیشه تنه را مهار کنید و دچار این اشتباه ساده نگردید.
چنانچه با همه ی تلاشی که در پیشگیری از سرقت موتورسیکلت خود کردید اما موتور شما سرقت شد. خونسردی خود را حفظ کنید و با 110 تماس بگیرید و گزارش سرذقت موتور خود را اعلام نمایید. اطراف خود را با دقت ببنید و چنانچه محل به دوربین مداربسته مجهز می باشد و از فیلم آن کمک بگیرید. مراحل شکایت سرقت را به همراه تمام مستندات و شواهد در کلانتری و آگاهی و دادسرا طی کنید.
معاون اجتماعی کلانتری 148 انقلاب
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار