کد خبر : 1148028
سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا در جزیره کیش تاکنون ۲ هزار و ۹۱۱ مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده است.
دكتر رضانيا در سی امین جلسه ستاد اقدامات پیشگیرانه شورای سلامت کیش در تشریح تعداد مبتلایان از ابتدای اپیدمی کرونا تاکنون در كيش، گفت: با انجام ۸ هزار و ۷۶۴ آزمايش، تعداد ۲ هزار و ۹۱۱ مبتلا به ويروس كرونا در جزیره به ثبت رسیده است و این امر نشان دهنده وضعیتی پر خطر برای جزيره کیش است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حریم نیوز:   وی تعداد فوتی‌ها در جزیره را از ابتدای شیوع بیماری تا کنون ۲۰ نفر عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه معیار ارزیابی خطر در شهر‌ها تغییر کرده است و بر اساس تعداد مبتلایان انجام می‌شود،گفت: جزیره کیش اکنون در وضعیت نارنجی به سر می‌برد و اقدامات مورد نیاز در کنترل شیوع ویروس با این روند، مشابه وضعیت قرمز است.

دبیر شورای سلامت کیش با قدردانی از مدافعان سلامت، گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بسیجیان کیش در کنار شورای سلامت تلاش می‌کنند و با توجه به اینکه منطقه آزاد کیش به عنوان الگوی مهار و کنترل شیوع کووید ۱۹ در کشور شناخته شده است، باید همچنان در موج‌های بعدی نیز با انسجام و همدلی و اجرای سیاست بیماریابی، تست تشخیصی و قرنطینه مبتلایان، در این امر موفق عمل کنیم.

سعيدپورعلی با اشاره به افزایش ۱۰ برابری میزان سرایت ویروس کرونا افزود: با اقدام به موقع و توجه به عبارات هشدار دهنده مسئولان کشور در خصوص این بیماری، باید میزان خطر شیوع ویروس را بیش از پیش گوشزد کرده و مانند دوره قبل یک صدا و هماهنگ، با قوت و قدرت بیشتر با کمک مردم، صنوف و همه دستگاه‌های اجرایی، شرایط را کنترل کنیم تا سیستم بهداشت و درمان منطقه آزاد کیش با مشکل مواجه نشود و جزیره نیز شرایط سرزمین اصلی را تجربه نکند.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار