کد خبر : 1147884
در بیست و هشتمین نشست ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا در کیش اعلام شد
پیش بینی پاییز سخت کرونایی در کیش
تحلیلی حریم نیوز: :یست و هشتمین نشست ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا در کیش پیش از ظهر ۱ آبان در مرکز همایش های بین المللی خلیج فارس برگزار شد .
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حریم نیوز:   شناسایی ۲۴۸۹ مورد مثبت کووید ۱۹ در کیش از ابتدای شیوع بیماری تا کنون

18 مورد فوت

 انجام ۷۵۳۶ مورد آزمایش کووید۱۹

به ازای هر ۵٫۵ نفر از جمعیت کیش ، یک آزمایش انجام شده است که این آمار در استان هرمزگان به ازای هر ۲۴ نفر یک آزمایش می باشد و در این زمینه کیش از میانگین استانی بسیار بالاتر است.
میزان مرگ و میر بر اثر کرونا در کیش ۷۲ صدم درصد از تعداد موارد مثبت و ۴٫۵ نفر به ازای هر ۱۰ هزار نفر از جمعیت کیش می باشد.

هم اکنون ۱۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان کیش بستری هستند که دو نفر از آنها در ایزوله تنفسی بوده و حال یک نفر از آنها وخیم است.

پیش بینی می شود در روزهای آینده و طی آبان و آذر شاهد پیک سوم اپیدمی و افزایش مبتلایان و موارد بستری در کیش باشیم. در حال حاضر به صورت میانگین روزانه دو تا سه نفر به موارد بستری در بیمارستان اضافه می شود.

 سعید پورعلی دبیر شورای سلامت جزیره کیش در این نشست سیاست سازمان منطقه آزاد کیش در کارگروه مقابله با ویروس را بیماریابی مستمر بیان کرد و گفت: هرچه انجام تست در سطح وسیع تری انجام شود، امکان مدیریت و مقابله با این اپیدمی بیشتر خواهد بود همانطور که کنترل سریع شیوع ویروس در دوره بعد از خرداد بر اساس اقدامات پیشگیرانه صورت گرفت.

دبیر شورای سلامت کیش با قدر دانی از ۸ ماه تلاش مستمر و شبانه روزی دستگاه های اجرایی مستقر در جزیره بیان کرد: با آغاز فصل پاییز و زمستان باید اقدامات پیشگیرانه با جدیت تمام برای مقابله با کرونا در این منطقه ادامه داشته باشد و بر اساس سیاست های ستاد ملی مقابله با کرونا، تلاش ما بر این ایجاد تعادل میان سلامت؛ اقتصاد، فرهنگ، آموزش، و فعالیت های اجتماعی است.

 

برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار