کد خبر : 1137869
امام جمعه بندرعباس: مردم هرمزگان در بازسازی شبستان حرم مطهر حضرت زینب مشارکت خواهند کرد
تحلیلی حریم نیوز: گروه استان‌ها-امام جمعه بندرعباس گفت: براساس توافق‌ها سهمی از بازسازی حرم مطهر حضرت زینب (س) به مردم هرمزگان رسید و شبستان حرم آن حضرت به نام مردم هرمزگان از اول تا آخر ساخته و افتخار آن نصیب این استان خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حریم نیوز:   حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به هفته وقف گفت: وقف مسئله مهمی است که می‌توان آن را جز فضیلت‌های مردم هرمزگان برشمرد.
وی افزود: مردم نسبت به این اصل مبارک اسلام توجه داشته‌اند، در اسلام کمک به افراد نیازمند دارای اجر عنوان شده که اعطای قرض الحسنه 10 برابر فریضه صدقه برای مؤمن اجر خواهد داشت.

امام جمعه بندرعباس گفت: وقف از صدقه و قرض اجر معنوی بیشتری دارد چرا که قرض الحسنه یک بار تکرار می‌شود و فضیلت آن نیز 10 برابر محاسبه می‌شود اما وقف یک صدقه جاریه و چشمه جوشان ماندگار است که پس از مرگ نیز ثمرات و فضیلت آن عمل وقفی همچنان در پرونده اعمال انسان وارد می‌شود.

وی تصریح کرد: بعضی‌ها گمان می‌کنند وقف برای انسان‌های ثروتمند و دارای اموال زیاد است در حالی که می‌توان حتی یک درخت را نیز در راه خیر وقف کرد و پاداش اخروی آن را به کارنامه اعمال خود اضافه کنیم.

برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار